Vytažení / vytržení zubu moudrosti v centru zubní implantologie
Call us toll free: +420 774 274 777
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Vytažení zubu moudrosti

Close-up of a woman having toothache isolated on white backgroundZuby moudrosti jsou často nadbytečné. Zřídka se vejdou do úst a mohou svým špatným růstem, ale i častými záněty v jejich okolí způsobit velké problémy. Jejich význam pro příjem potravy je minimální, při úsměvu nejsou vidět a co je velmi důležité, znesnadňují čištění sousedních zubů. Z toho důvodu převažuje v odborné veřejnosti názor, že zuby moudrosti (osmičky) je lépe vytáhnout (extrahovat) pokud

  • jsou pouze zčásti prořezány do úst,
  • došlo už jednou k zánětu okolní sliznice,
  • jsou skloněné k sousednímu zubu, na který tlačí, anebo na kterém je zubní kaz,
  • jako prevence stěsnání dolních pedních zubů po ukočení ortodontické léčby
  • nemají protiskus anebo kombinací popsaného.

Jestliže je zub prořezán správně do dutiny ústní, nezpůsobuje žádné potíže a pacient zvládá bezpečně vyčistit mezizubní prostor mezi sedmičkou a zubem moudrosti, není jeho extrakce nutná. Zuby moudrosti bývají často velmi nešťastně uloženy v čelisti, a proto jejich vytažení by mělo být svěřeno do rukou odborníků. V našem centru je možné se nejprve s pacientem sejít a výkon konzultovat. Prakticky ve všech případech zhotovujeme rentgen (panoramatický snímek čelistí) a vyšetřujeme postavení všech zubů. Před vytažením zubu moudrosti musíme nejprve zklidnit zánět, který se projevuje jako bolest a otok v okolí zubu moudrosti. Běžně bez komplikací taháme dva ale i čtyři zuby moudrosti najednou.

iStock_000001553803XSmall

Vytažení prořezaného zubu moudrosti obvykle probíhá jako extrakce jakéhokoliv jiného zubu. Zuby moudrosti bývají skloněné na všechny strany. Takové zuby extrahujeme chirurgicky. V těchto případech vždy nasazujeme antibiotika. Operujeme jemně a snažíme se minimalizovat jakékoli komplikace.

Našim pacientům nabízíme kromě lokální anestézie (místního injekční znecitlivění) ještě přispání při operaci pomocí tabletky nebo nitrožilní injekce. Hlavním smyslem tzv. sedace či analgosedace je odstranění strachu a zklidnění pacienta. Bolest vždy tlumíme bez ohledu na to zda kombinujeme znecitlivění s přispáním. Ránu v ústech sešijeme a následující 2-4 dny doporučujeme domácí režim.

Po složitějších výkonech vyžadujeme kontrolu druhý den. Bolest po vytažení zubu moudrosti je velmi individuální. Obvykle trvá 2 dny, ale záleží na tom, zda je pacient zvyklý užívat pravidelně tabletky proti bolesti (analgetika), viz poučení po chirurgickém výkonu. Vytažení zubu moudrosti není v našem centru hrazené zdravotní pojišťovnou a cena ošetření závisí na postavení zubu.

Proč se objednat právě v našem centru?

  • pečlivé vyšetření každého pacienta a vysoce kvalitní ošetření
  • ošetření provádímem podle moderních ale osvěčených postupů
  • naše centrum je vybaveno moderními přístroji a materiály
  • účastníme se pravidelně domácích i zahraničních kongresů, kde i prezentujeme i naše zkušenosti
  • ošetříme i velmi závažné defekty chrupu a nabízíme služby i těm pacientům, kteří byli z tohoto důvodu v jiné praxi odmítnuti

Objednejte se

Potřebujete se objednat na termín, který vyhovuje vám. Objednejte se a společně najdeme nejlepší termín.

 

OBJEDNAT SE