Průběh vyšetření a ošetření implantátu - Centrum zubní implantologie - Nové Zuby
Call us toll free: +420 774 274 777
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Průběh vyšetření a ošetření implantátu

iStock_000007568880XSmallV našem centru se s Vámi, kteří máte zájem o zavedení implantátu nejdříve sejdeme. Součástí úvodní konzultace je detailní prohlídka zubů a dásní a rentgenové vyšetření. Pro pacienta stanovíme léčebný plán včetně cenové a časové kalkulace. Snažíme se, aby návrh léčby byl dostatečně srozumitelný a byly jasné výhody a obtížnosti navrhované léčby.

Termíny

Během úvodní návštěvy detailně probereme vlastní výkon a odpovíme na všechny dotazy. Termín na operaci dohodneme buď ten samý den nebo si pacient celý plán promyslí v klidu doma a objedná se později. Objednací termíny se v našem centru pohybují mezi 6 až 8 týdny. Operační výkon provádíme v lokální anestézii a je zcela bezbolestný.

U pacientů, kteří mají z operace velkou obavu nebo tam, kde plánujeme delší výkon, nabízíme pacientům přispání při operaci. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně 20-30 minut. Antibiotika podáváme podle individuální potřeby pacienta a rozsahu výkonu. Pokud je nezbytně nutné, jsme schopni vystavit i pracovní neschopnost. Po náročnějších výkonech kontrolujeme pacienty druhý den po výkonu. Přibližně po 7 až 10 dnech od operace odstraňujeme stehy.

Dalších obvykle 10 týdnů probíhá vhojování implantátu. Po této době je implantát již pevně spojený s okolní kostí. Při implantaci do kvalitní kosti přišroubujeme na implantát vhojovací váleček, který je vidět v dutině ústní i po zhojení sliznice. Ve frontální oblasti horní čelisti a tam, kde navyšujeme kost, je implantát po celou dobu vhojování zašitý a není vidět.

Příprava

Porcelain crowns, bridge (dentistry), dental platePřed otiskováním je nutné odstranit sliznici nad implantátem, popřípadě provést plastiku. Zejména v přední části horní čelisti upravujeme tvar sliznice a dásně, abychom dosáhli velmi přirozeného vzhledu korunky a jejího okolí. Po odkrytí implantátu se během deseti dnů sliznice kolem krčku dostatečně zhojí a je možné implantát otiskovat. Do implantátu našroubujeme protetický pilíř (abutment), který vypadá jako čep a již vyčnívá do ústní dutiny. Na něj cementujeme korunku nebo můstek.

Korunky a můstky

Zhotovení korunky či můstku trvá přibližně 2 týdny a jsou nutné dvě až tři návštěvy u lékaře. U větších můstků, například u bezzubých čelistí je potřeba více návštěv a zhotovení finální protetické náhrady trvá déle. Tam kde zavádíme do kvalitní kosti několik implantátů, můžeme zhotovit v jeden den provizorní můstek „na pevno“, který po několika měsících vyměníme za můstek finální. Tato situace se týká prakticky všech případů ošetření bezzubé dolní čelisti.