Plastická úprava obnažených krčků zubů
Call us toll free: +420 774 274 777
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Plastická úprava obnažených krčků

Woman teethZub má korunku, která vyčnívá do dutiny ústní a kořen, který je upevněn v kosti čelisti. Krček zubu se nachází mezi korunkou a kořenem a je těsně pod dásní. Kolem krčku se upíná dáseň a zabraňuje především tomu, aby se z úst ke kořenu zubu a do kosti nedostala infekce. Sklovina, která pokrývá korunku končí asi 1 mm pod okrajem dásně.

Při razantním či nesprávném čištění zubů např. tvrdým kartáčkem nebo horizontálními pohyby zubního kartáčku se může dáseň u krčku poranit a postupně dojde k ústupu dásně a k obnažení krčku. Krčková část korunky je pokryta jen velmi tenkou vrstvou skloviny anebo zde sklovina již chybí a tak jako kořen se zde nchází zubovina a tzv. zubní cement. Z toho důvodu bývají obnažené krčky zubů zvýšeně citlivé na studené a kyselé tekutiny. Pokud se k nesprávnému čištění zubů tvrdým zubním kartáčkem přidá silně bělící zubní pasta, snadno dojde k vybroušení zářezů na krčcích zubů. V těchto místech se  snáze vytvoří zubní kaz. Obnažené krčky mají nažloutlou barvu, korunky se prodlužují a úsměv ztrácí svůj mladistvý vzhled.

iStock_000009004703XSmallObnaženou část zubního krčku lze plasticky zakrýt. Dáseň, která ustoupila můžeme stáhnout zpět a tak krček zubu opět zakrýt. Většinou slabou dáseň, která má tendenci dále ustupovat, chirurgicky upravujeme. Při plastické úpravě, kdy dáseň vracíme zpět ke krčku zubu, přidáváme pravidelně během téže operace i štěp pojivové tkáně (odebrané z pod sliznice na patru). Velmi podobný výkon provádíme také současně s implantací do frontální části čelisti a to ke zlepšení estetického výsledku. Po operaci je vše zašité a v ústech není nikde obnažená rána. Pacient po plastice musí  několik dnů pojídat kašovitou stravu, vyplachovat ústa dezinfekčním roztokem a nadále trvale čistit zuby měkkým zubním kartáčkem.

 

Proč se objednat právě v našem centru?

  • pečlivé vyšetření každého pacienta a vysoce kvalitní ošetření
  • ošetření provádímem podle moderních ale osvěčených postupů
  • naše centrum je vybaveno moderními přístroji a materiály
  • účastníme se pravidelně domácích i zahraničních kongresů, kde i prezentujeme i naše zkušenosti
  • ošetříme i velmi závažné defekty chrupu a nabízíme služby i těm pacientům, kteří byli z tohoto důvodu v jiné praxi odmítnuti

Objednejte se

Potřebujete se objednat na termín, který vyhovuje vám. Objednejte se a společně najdeme nejlepší termín.

 

OBJEDNAT SE