Resekce kořenového hrotu a zaplnění kanálku - Centrum zubní implantologie - Nové Zuby
Call us toll free: +420 774 274 777
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Resekce kořenového hrotu a zaplnění kanálku

Zub po odstranění zubní dřeně zůstává trvale neživý, ale i tak může dlouhodobě sloužit jako pilíř osazený korunkou či můstkem. Předpokladem je kvalitní ošetření kořenového kanálku, tzn. odstranění veškeré neživé a tedy infikované tkáně uvnitř kořenu zubu. Kořenový kanálek se poté dezinfikuje, definitivně  zaplní a zub je tak zakonzervován na dlouhá léta. Toto  ošetření provádí zubní lékař.

Pokud je struktura kořenového kanálku anatomicky složitá a kanálek není spolehlivě zaplněn, může dojít k vytvoření váčku (správně granulomu) u špičky kořenu. Takový zub může být pro pacienta  zcela bezproblémový, ale v době oslabení organizmu (viróza, fyzické a duševní zatížení, nevyspalost, cestování ve velkém teple) často dáseň pod korunkou mírně oteče,  bolí a může se vytvořit píštěl (odkud vytéká hnis). V některých případech může dojít i k otoku tváře. Takové komplikace se musí léčit antibiotiky anebo vytažením celého zubu.  Pokud je zub ošetřen keramickou korunkou, není možné jiné ošetření než chirurgické.

Resekce kořenového hrotu se provádí v lokální anestézii a ke špičce kořenu se dostáváme přes sliznici. Špičku kořenu a váček odstraníme. V místě nedokonale zaplněného kořenového kanálku v pahýlu kořenu zhotovíme výplň z medicinálního portlanského cementu (ProRoot MTA), který ztuhne i ve velhku (retrográní zaplnění). U takto ošetřeného zubu je vysoká pravděpodobnost vyléčení, zklidnění, při zachování stability, aniž bychom museli zub vytáhnout.

Ošetření provádíme pod zvětšovací optikou a používáme velmi kvalitní mikronástroje.  Po operaci jsou bez velkých obtíží. Stehy odstraňujeme po 4-5 dnech, kdy pacienti již nemají žádný otok. Resekci kořenového hrotu zubů provádíme u předních zubů až po první stoličku včetně

Proč se objednat právě v našem centru?

  • pečlivé vyšetření každého pacienta a vysoce kvalitní ošetření
  • ošetření provádímem podle moderních ale osvěčených postupů
  • naše centrum je vybaveno moderními přístroji a materiály
  • účastníme se pravidelně domácích i zahraničních kongresů, kde i prezentujeme i naše zkušenosti
  • ošetříme i velmi závažné defekty chrupu a nabízíme služby i těm pacientům, kteří byli z tohoto důvodu v jiné praxi odmítnuti

Objednejte se

Potřebujete se objednat na termín, který vyhovuje vám. Objednejte se a společně najdeme nejlepší termín.

 

OBJEDNAT SE