Call us toll free: +420 774 274 777
Top notch Multipurpose WordPress Theme!

Léčba bolesti ve tváři

Bolest nebo jakékoli jiné nelibé pocity ve tváři bývají značně nepříjemné. Akutní bolest trvá krátce (většinou jeden až několik dnů) a je pro nás lékaře signálem, že se děje něco špatného. Příčinou akutních obtíží bývají nejčastěji nespravené zuby. Léčba spočívá ve vyhledání příčiny a její léčby (nejčastěji ošetření problematického zubu).

Chronická bolest je trvalá a často se mění v závislosti na fyzické a psychické kondici pacienta. Může trvat týdny až léta a bývá způsobena celou řadou příčin. Chronická bolest tedy není příznakem, ale vlastním onemocněním, které vyžaduje léčbu. Nejčastějším zdrojem chronické bolesti bývá onemocnění čelistního kloubu, postižení šlach a svalů v okolí čelistního kloubu a předráždění trojklanného nervu (neuralgie, nesprávně zánět trojklanného nervu) .

Centrum pohybu dolní čelisti při mluvení, žvýkání či zívání je umístěno v čelistním kloubu. Projevem onemocnění kloubu je nejčastěji bolest, omezené otvírání úst a lupání v čelistním kloubu. Odborné vyšetření čelistního kloubu, zjištění příčin onemocnění a následná konzervativní léčba často pomůže pacientovi bolest výrazně zmírnit. Ještě častější příčinou bolesti ve tváři jsou svalová přepětí a bolesti úponů šlach v okolí čelistního kloubu. Léčba vyžaduje dlouhodobou péči spočívající ve zklidnění úponů šlach a svalů (omezené otvírání úst, vynechání žvýkačky a houževnaté stravy). Velmi dobré jsou i jemné masáže a speciální cvičení.

Proč se objednat právě v našem centru?

  • pečlivé vyšetření každého pacienta a vysoce kvalitní ošetření
  • ošetření provádímem podle moderních ale osvěčených postupů
  • naše centrum je vybaveno moderními přístroji a materiály
  • účastníme se pravidelně domácích i zahraničních kongresů, kde i prezentujeme i naše zkušenosti
  • ošetříme i velmi závažné defekty chrupu a nabízíme služby i těm pacientům, kteří byli z tohoto důvodu v jiné praxi odmítnuti

Objednejte se

Potřebujete se objednat na termín, který vyhovuje vám. Objednejte se a společně najdeme nejlepší termín.

 

OBJEDNAT SE